Siła internetu

Posted By on Grudzień 24, 2015 in Bez kategorii |

Będąc u rodziny na wsi, rozmawiając z różnymi ludźmi starszego pokolenia, bardzo często zauważam fakt, że całkowicie nie rozumieją oni dzisiejszego świata.

Wprawdzie akceptują oni nowsze technologie jak na przykład: telefony komórkowe albo telewizję, jednak komputer i internet to dla nich czarna magia. Pewnie wielu z Was usłyszało kiedyś, żeby raczej zająć się czymś bardziej pożytecznym niż „patrzeniem w to pudło”. Utożsamiają oni połączenie sieciowe wyłącznie jako źródło rozrywki. Jednak jest to zupełnie błędne wyobrażenie. Internet ma już tyle funkcjonalności że ciężko by było je wymienić w tak krótkim tekście.

Skoro już wspomniałem o telewizji, warto wiedzieć że w internecie mamy całe mnóstwo kanałów, nie jesteśmy ograniczeni do 30, albo jak to było dawniej do 3. Dzięki temu, możemy czerpać informacje z bardzo wielu źródeł, co bardzo dobrze przeciwdziała wszelkiej maści manipulacjom. Bardzo wiele punktów widzenia, które znajdziemy w internecie, jest bardzo dobrą przeciwwagą do tradycyjnych form medialnych, które bardzo często stosują zbyt daleko posunięte uogólnienia lub uproszczenia.

Podłączenie do sieci daje również dostęp do ogromnego rynku zbytu. Dzisiaj każdy może sprzedać starą szafę, nieużywane buty lub niepotrzebne płyty winylowe. Wspaniałe jest to, że nie ma żadnych ograniczeń odległości. To jest ten element o którym wielu ludzi zapomina bo jest dosyć powszechny, jednak 40 lat temu nikt raczej nie miał możliwości sprzedania swojego artykułu klientowi z drugiego końca Polski. Powstało już bardzo wiele sklepów, które całkowicie zrezygnowały z handlu w stacjonarnych placówkach, ponieważ nie opłaca się im ich utrzymywać. Godnym uwagi jest fakt, że często na aukcjach znajdziemy ceny, które mogą nas na prawdę zadziwić. Olbrzymia konkurencja w sieci, sprawia że przedsiębiorcy bardzo zawzięcie walczą o klienta. Chociaż być może antyglobaliści mają trochę racji w swoich poglądach, to jednak taka globalna wioska ma też, niewątpliwie, swoje bardzo duże zalety które warto docenić.